Έως και τις 24 Ιουλίου το Ψηφιακό Μουσείο για την Ελληνική Επανάσταση θα βρίσκεται στο Γρίμποβο (δίπλα στον Ναυτικό Όμιλο-χώρος διεξαγωγής εμποροπανήγυρις), με δωρεάν είσοδο για όλους και ώρες λειτουργίας 17:30-21:30 (καθημερινά).
Πρόκειται για μια σημαντική πρωτοβουλία της @region_of_western_greece που θέτει στην υπηρεσία της ιστορίας τις σύγχρονες ψηφιακές οπτικοακουστικές και διαδραστικές τεχνολογίες και αξίζει να την επισκεφθούμε όλοι, μικροί και μεγάλοι.
Στην τελετή Αγιασμού, που τέλεσε ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Ναυπάκτου και Αγίου Βλασίου κ.κ. Ιερόθεος, απηύθυναν χαιρετισμό ο Περιφερειάρχης Δυτικής Ελλάδας κ.Νεκτάριος Φαρμάκης, ο Δήμαρχος Ναυπακτίας κ.Βασίλης Γκίζας και ο Αντιπεριφερειάρχης Οικονομικής Πολιτικής και Δημοσιονομικού Ελέγχου, κ.Ανδρέας Φίλιας.
Παρόντες ήταν ο Δήμαρχος Θέρμου κ.Σπύρος Κωνσταντάρας, η Γραμματέας του Περιφερειακού Συμβουλίου κ.Έφη Γρίνου, οι Αντιδήμαρχοι Ναυπακτίας κ.Ντίνος Τσουκαλάς, κ.Θωμάς Κοτρωνιάς, και κ.Θανάσης Κούκουνας.
Ενώ, ξεχωριστή στιγμή στη βραδιά ήταν η συμμετοχή της Μικτής Χορωδίας Ναυπάκτου με μαέστρο την κ.Ελένη Παπαδοπούλου-Αραβαντινού και την κ.Ζιζή Κορκοντζέλου στο πιάνο.
![Μπορεί να είναι εικόνα 4 άτομα, άτομα που στέκονται και εξωτερικοί χώροι](https://scontent.fath3-3.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/293114847_411973080964497_4450998361713119633_n.jpg?_nc_cat=104&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=YMNNvkQtauMAX9r5BHy&_nc_ht=scontent.fath3-3.fna&oh=00_AT_e15DodieiY5BjPxJs6z7mEwYCJrraE-xxq3HCYGY7Zw&oe=62D4633C)
![Μπορεί να είναι εικόνα 11 άτομα, άτομα που στέκονται και εξωτερικοί χώροι](https://scontent.fath3-4.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/293176925_411973090964496_8226243220006620486_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=IguDJVwcxt8AX-DY7v_&tn=gtQhKv7SQ57I_nvn&_nc_ht=scontent.fath3-4.fna&oh=00_AT8bvQTASIKE9mE5Q5M7NgIa5D1D7yCriR3RWf72r_DfVQ&oe=62D489D7)
![Μπορεί να είναι εικόνα 1 άτομο και στέκεται](https://scontent.fath3-4.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/293194198_411973077631164_3718562304370091708_n.jpg?_nc_cat=103&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=gQAJCfVXmXUAX-A1fJE&_nc_oc=AQkm25rBv11BOOGSq_8vLH0ukX_p60-jnMKBHdTJtwXHDMtViAApEsDDcbfmO_75FDg&tn=gtQhKv7SQ57I_nvn&_nc_ht=scontent.fath3-4.fna&oh=00_AT8flGsjTj0j1zoUFyOvZ9uCS-BW36YDz8sJyG0Kc8vPQQ&oe=62D3C6AC)
![Μπορεί να είναι εικόνα 4 άτομα και άτομα που στέκονται](https://scontent.fath3-4.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/292606910_411973070964498_3768719919689557961_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=OzDczuf7IHoAX_kJLXL&tn=gtQhKv7SQ57I_nvn&_nc_ht=scontent.fath3-4.fna&oh=00_AT_n8K3O_wsxFSWolpmBjh53DaRtdwkn0yUpDbF4jVNdUA&oe=62D326F7)
![Μπορεί να είναι εικόνα 3 άτομα, άτομα που κάθονται, άτομα που στέκονται και εξωτερικοί χώροι](https://scontent.fath3-3.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/293031837_411973074297831_3162632131527983199_n.jpg?_nc_cat=105&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=i6PyuM5bib0AX9hEQ1G&_nc_ht=scontent.fath3-3.fna&oh=00_AT8D7M1HgV9sbScpivfx4oCOJGQT5KdfDMnjYPGQ6vi3Ew&oe=62D50B70)
![Μπορεί να είναι εικόνα 4 άτομα, άτομα που στέκονται και εξωτερικοί χώροι](https://scontent.fath3-4.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/293318444_411973087631163_2235973255877277883_n.jpg?_nc_cat=103&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=mxafCtukpc4AX8tzHKa&_nc_ht=scontent.fath3-4.fna&oh=00_AT969EaObsQMdSUM5ifANYcpNgNLGNYcu67N7yrTN3V0EQ&oe=62D49900)